یکی از موضوعات که در طراحی سایت با وردپرس وجود دارد مبحث مربوط به انتخاب قالب آماده یا طراحی قالب اختصاصی برای سایت وردپرسی می باشد . همانطور که می دانید وردپرس دارای قالب های تجاری و رایگان زیادی می باشد که می توانید به راحتی بروی سایت وردپرسی خود نصب کنید . به دلیل عمومی بودن این قالب ها ظاهر و عملکرد یکسانی دارند و در صورت نیاز به اضافه کردن امکانات مجبور به نصب افزونه های متعدد می باشد که همین موضوع باعث ضعیف شدن عملکرد سایت وردپرسی شما می شود .  از دلایلی که گفت طراحی قالب وردپرس اختصاصی برای رشد کسب و کار شما می تواند مفید باشد به شرح ذیل است :‌

 • در طراحی قالب اختصاصی وردپرس ، ملاک خواسته ها و نیازهای کارفرما می باشد و تمامی این بخش ها به صورت اختصاصی کدنویسی می شودو از افزونه های کمتری در پیاده سازی سایت استفاده می شود.
 • قالب اختصاصی وردپرس انعطاف پذیری و سازگاری بالایی دارند و می توان با توجه به نیازهای کسب و کار در ادامه راه آنها را پیاده سازی و بروز رسانی کرد.
 • قالب اختصاصی وردپرس ، اصول سئو تکنیکال درون آنها به خوبی رعایت شده است و در اصطلاح از لحاظ سئو پسند (SEO Friendly) می باشند .
 • قالب های اختصاصی می تواند گسترش یابد به طوری که هر مقدار که کسب و کار شما رشد می کند می توانید با توجه به آن قالب را نیست بهینه کنید.
 • از لحاظ سرعت بارگزاری اولیه صفحات ، قالب های اختصاصی به نسب قالب های آماده ، سرعت بالاتری دارند آن هم به دلیل ریکوسیت های کمی که به سمت سرور داده می شود.
 • و …

به طور یقین قالبی که به صورت اختصاصی برای سایت وردپرسی شما پیاده سازی می شود دارای امکاناتی است که شما به آن نیاز دارید و نه چیز دیگر که همین موضوع باعث کاهش سرعت سایت و کاربر پسند بودن آن و عدم تداخل با افزونه های مختلف می شود . یک سایت منحصر به فرد به نسبت رقبا ، دارای طراحی حرفه ای و کاملا سئو پسند که در نتیجه باعث می شود کاربران بیشتری را به خود جذب کند .

طراحی قالب وردپرس اختصاصی مناسب چه کسانی است؟

اگر به کسب و کار آنلاین خود اهمیت می دهید و در فکر برند سازی برای وب سایت خود هستید و یا اینکه یک شرکت هستید و نیاز دارید درون سایت خود امکانات اختصاصی مناسب کسب و کار خودتان قرار داده شود و یا اینکه از پس هزینه های اولیه آن بر میایید و همچنین مشکل زمانی ندارد ( عموما بین 15 الی 30 روز ) بهتر است از قالب اختصاصی وردپرس استفاده کنید .

علاوه بر این اگر امنیت وب سایت برای شما بسیار مهم می باشد ، با کدنویسی قالب اختصاصی وردپرس و همچنین انجام برخی فرایندهای امنیتی می توانید امنیت سایت خود را تا حدود 80% تامین کنید .

مزایای طراحی قالب وردپرس اختصاصی

طراحی قالب اختصاصی وردپرس دارای بسیاری از مزایا در مقایسه با استفاده از قالب‌های آماده می باشد در در ادامه مطلب  10 مزیت برجسته طراحی قالب وردپرس اختصاصی را ذکر خواهیم کرد :

 • پاسخگویی به نیازهای ویژه : با طراحی قالب اختصاصی، می توانید به نیازهای ویژه سایت خود از جمله ظاهر، عملکرد و سرعت پاسخ دهید.
 • نمایش منحصر به فرد : با طراحی قالب اختصاصی، می توانید به صورت دقیق شخصیت سایت خود را نشان دهید و باعث ایجاد تجربه کاربری منحصر به فرد شوید.
 • به روزرسانی راحت : با طراحی قالب اختصاصی، می توانید به راحتی قابلیت به روزرسانی را داشته باشید و همچنین قالب خود را با نسخه های جدید وردپرس هماهنگ کنید.
 • کارایی بالاتر : با طراحی قالب اختصاصی، می توانید به صورت دقیق عملکرد صفحه خود را کنترل کنید و سرعت لود صفحه را بیشتر کنید.
 • تاثیر بیشتر در SEO : با طراحی قالب اختصاصی وردپرس ، می توانید به صورت دقیق بر روی بهینه سازی SEO صفحات خود کار کنید.
 • امنیت بیشتر : با طراحی قالب وردپرس بصورت اختصاصی، می توانید به صورت دقیق به امنیت صفحات خود توجه کنید و از حملات امنیتی جلوگیری کنید.
 • سهولت استفاده : با طراحی قالب اختصاصی وردپرس ، می توانید به راحتی تغییرات مورد نظر خود را در قالب اعمال کنید و ویرایش صفحات وب سایت را ساده تر کنید.
 • پشتیبانی بهتر : به دلیل آنکه کدنویسی و توسعه قالب اختصاصی انجام شده ، در نتیجه تیم پشتیبان و طراحی سایت شما می تواند به صورت دقیق به پشتیبانی و بروزرسانی قالب و سایت شما توجه کند.
 • استفاده از افزونه های کمتر و شخصی سازی شده : با طراحی قالب اختصاصی وردپرس، به نسبت قالب های آماده وب سایت شما از افزونه های کمتری استفاده می کند و همین موضوع در عملکرد وب سایت شما تاثیر بالایی دارد . همچنین تیم طراحی سایت شما می تواند به صورت دقیق به افزونه ها را شخصی سازی کند و آنها را در قالب به کار ببرد.
 • حریم خصوصی بیشتر : با طراحی قالب اختصاصی ، می توانید به صورت دقیق به حریم خصوصی کاربران خود توجه کنید و به صورت انحصاری فرایند حریم خصوصی کاربران خود را ایجاد کنید .