یکی از موضوعات که در طراحی سایت با وردپرس وجود دارد مبحث مربوط به انتخاب قالب آماده یا طراحی قالب اختصاصی برای سایت وردپرسی می باشد . همانطور که می دانید وردپرس دارای قالب های تجاری و رایگان زیادی می باشد که می توانید به راحتی بروی سایت وردپرسی خود نصب کنید . به دلیل عمومی بودن این قالب ها ظاهر و عملکرد یکسانی دارند و در صورت نیاز به اضافه کردن امکانات مجبور به نصب افزونه های متعدد می باشد که همین موضوع باعث ضعیف شدن عملکرد سایت وردپرسی شما می شود .  از دلایلی که گفت طراحی قالب وردپرس اختصاصی برای رشد کسب و کار شما می تواند مفید باشد به شرح ذیل است :‌

  • در طراحی قالب اختصاصی وردپرس ، ملاک خواسته ها و نیازهای کارفرما می باشد و تمامی این بخش ها به صورت اختصاصی کدنویسی می شودو از افزونه های کمتری در پیاده سازی سایت استفاده می شود.
  • قالب اختصاصی وردپرس انعطاف پذیری و سازگاری بالایی دارند و می توان با توجه به نیازهای کسب و کار در ادامه راه آنها را پیاده سازی و بروز رسانی کرد.
  • قالب اختصاصی وردپرس ، اصول سئو تکنیکال درون آنها به خوبی رعایت شده است و در اصطلاح از لحاظ سئو پسند (SEO Friendly) می باشند .
  • قالب های اختصاصی می تواند گسترش یابد به طوری که هر مقدار که کسب و کار شما رشد می کند می توانید با توجه به آن قالب را نیست بهینه کنید.
  • از لحاظ سرعت بارگزاری اولیه صفحات ، قالب های اختصاصی به نسب قالب های آماده ، سرعت بالاتری دارند آن هم به دلیل ریکوسیت های کمی که به سمت سرور داده می شود.
  • و …

به طور یقین قالبی که به صورت اختصاصی برای سایت وردپرسی شما پیاده سازی می شود دارای امکاناتی است که شما به آن نیاز دارید و نه چیز دیگر که همین موضوع باعث کاهش سرعت سایت و کاربر پسند بودن آن و عدم تداخل با افزونه های مختلف می شود . یک سایت منحصر به فرد به نسبت رقبا ، دارای طراحی حرفه ای و کاملا سئو پسند که در نتیجه باعث می شود کاربران بیشتری را به خود جذب کند .

طراحی قالب وردپرس اختصاصی مناسب چه کسانی است؟

اگر به کسب و کار آنلاین خود اهمیت می دهید و در فکر برند سازی برای وب سایت خود هستید و یا اینکه یک شرکت هستید و نیاز دارید درون سایت خود امکانات اختصاصی مناسب کسب و کار خودتان قرار داده شود و یا اینکه از پس هزینه های اولیه آن بر میایید و همچنین مشکل زمانی ندارد ( عموما بین 15 الی 30 روز ) بهتر است از قالب اختصاصی وردپرس استفاده کنید .

علاوه بر این اگر امنیت وب سایت برای شما بسیار مهم می باشد ، با کدنویسی قالب اختصاصی وردپرس و همچنین انجام برخی فرایندهای امنیتی می توانید امنیت سایت خود را تا حدود 80% تامین کنید .